Select Language en

درباره ما

کوروش با نگارش اولین قانون حقوق بشر بر روی سنگ، سنگینی بار تمدن آریائی را بر ستون های سنگی تخت جمشید نهاد.
آری، سنگ قدیمی ترین یار انسان است. چنان که آتش از بر هم زدن سنگها به بشرگرما بخشید و اولین سلاح برای شکار، از سنگ ساخته شد. در فرهنگ ما، سنگ چنان اهمیت ویژه ای دارد که محرم اسرار و هم صحبت امین را سنگ صبور می خوانند و صبوری در سنگ ها هم برابر نیست و هر یک را مرزی است برای تحمل.

قرن ها پیش مصریان سنگی را از کوهی به نام جبل دخان استخراج کردندکه پرفیری نام گرفت. سنگهای پرفیری به دلیل سختی ومقاومت بالا مظهر قدرت و شکست ناپذیری شدند وامپراطوران مصر تمام قصرهای خود را با این سنگ تزئین کردند واتاقهای مخصوص زایمان همسران خود را با این سنگ می ساختند تا به فرزندانشان در بدو تولد، قدرت جاودان هدیه کنند. پرفیری قرمز در خاندان امپراطوران از چنان مجبوبیتی برخوردار بود که آن را پرفیری قرمز امپراطور نام گذاردند و پرفیری سبز را پرفیری سرپنتین خواندند. استقبال از پرفیری باعث شد تا در سالهای دهه 80 و 90 همگام با پیشرفت تکنولوژی، جهش چشمگیری در دستگاههای مکانیکی استخراج و فرآوری بوجود آید و شرکت های بسیاری جهت اکتشاف و استخراج و تولید این سنگ تاسیس شوند.

شرکت کانه آرا در سال 1368 تاسیس شده است و اولین شرکتی است که اقدام به اکتشاف استخراج و فرآوری سنگ های پرفیری و تزیینی در ایران نموده است. سنگ پرفیری بلوک ایران خصوصیات ویژه ای چون استیتیک و زیبائی رنگ منحصر به فرد و جلا پذیری خاص دارد و در عین حال قدرت بالا و استحکام آن در برابر فرآیند آتشی کردن است که منجر به ایجاد سطحی هموار با قابلیت اصطکاک مناسب جهت فضا سازی، پله ها، رمپها، پارکینگ و غیره می باشد.
آرشتیک های مشهور جهانی با همکاری شرکت های معتبر پرفیری ادوریزی (odorizzi) ،کلمبینی( Colombini) و یوروپروفیدی(Europorfidi) با شناخت کامل با قابلیت تولید اسلب و همگونی سنگ پرفیری ایران در طراحی و ارائه این سنگ به نقاط تاریخی و مذهبی ، صنعت ساختمان و فضاسازی شهری فعالیت گسترده ای جهت معرفی به اقصی نقاط دنیا داشته اند ( کاربری آن را می توان در کلیسای سکردا فمیلیا (Sagrada Familia)،  در بارسلونای اسپانیا  که یکی از مهم ترین ساختمان جهانی که از 300 سال پیش شروع شده و همین طور ادامه ساخت آنها با مجرب ترین معماران و مهندسین و بهترین مواد هنرنمائی می نماید که زیبائی پرفیری ایران به این بنای عظیم جلوه خاصی بخشیده مرهون آنتونی گادی فقیدAntoni Goudi)  ) یکی از بزرگترین هنرمندان می باشد.

گروه معدنی کانه آرا دراستان یزد اولین شرکتی است که با هدف اکتشاف، استخراج و فرآوری سنگهای تزئینی بصورت بلوک، اسلب و تایل با همکاری و مشارکت  شرکتهای زیر تاسیس گردید:

  • شرکت معدنی سنگ آذرین یزد (اکتشاف و استخراج از معادن سنگهای پرفیری قرمز و گرانیت رنگین کمان و سبز)
  • شرکت پرفیری ایرانیان (اکتشاف و استخراج از معادن سنگهای پرفیری ورقه ای)
  • شرکت بهساز کانه آرا آتین ( بکرا ) (فرآوری سنگ های پرفیری و گرانیت بصورت تایل آتشی شده )
  • شرکت معدنی الوان کوه (اکتشاف و استخراج از معادن سنگهای مرمریت)
  • شرکت تعاونی 16 تفت ـ سبلان (فرآوری سنگ های گرانیت بصورت تایل)

تولیدات این گروه سنگهای پرفیری، گرانیت، مرمریت بصورت بلوک از معادن مختلف و برش بصورت تایل در سنگبریها می باشد.در حال حاضر شرکت با گسترش فعالیت های خود در زمینه تولید انواع سنگهای گرانیت ومرمریت بصورت بلوک، اسلب، تایل و سنگفرش مفتخر است که اولین و بزرگترین تولید کننده کیفی و صادر کننده سنگهای گرانیت و پرفیری ایران به کشورهای توسعه یافته ای مثل ایتالیا، اسپانیا، آلمان، هلند و انگلستان می باشد. 

گروه کانه آرا تولیدات خود را در سطح جهانی با اهداف ذیل ارائه می دهد:

  • تحویل سریع
  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب و رقابتی
  • پاسخگوئی سریع به درخواست مشتریان
  • توانائی تولید متنوع (از نظر رنگ و نوع سنگ) 

با سنگ می توانید رقابتی بین هماهنگی و هوشیاری احساس کنید. با دیروز و فردا از زیستن در امروز لذت ببرید و اصالت با سنگ زیستن بشر راکه از عصر حجر و نیاکانمان به ما ارث رسیده ودر ضمیر نا خودآگاه ما فراموش شده و بی قراری میکند به آرامش برسانیم و از یاد نبریم که در گذشته های بسیار دور اجداد ما هیچ یاری نزدیک تر از سنگ برای خود متصور نبودند و محل زندگی آنان هم حفره های موجود در دل کوههای سنگی بوده است.
با امید یاری از جانب حضرت دوست و با اشتیاق فراوان قصد ترویج و گسترش کارهای نوآورانه سنگ را در میان روزمرگی زندگی داریم. وظیفه خود می دانیم با توجه به نیازهای شما سروران گرامی در کوتاهترین زمان ممکن، بهترین ها را با مناسب ترین قیمت در دسترس شما قرار دهیم.  از نسلهای گذشته و از سالهای دور تعلق به سنگ در وجود ما نهفته و احساس آرامشی داریم سالیانی که آن را عصر حجری       می دانند و اجداد ما در آن با سنگ می زیستند.
سنگ، ساده، آرامش ، خالص، از دامن طبیعت

 

 

 

 

Menu